top of page

בקומה עליונה ממוקמים 3 חדרי הילדים. 2 הבנות, הבכורה והצעירה ביותר גרות בחדרים סמוכים, כל אחת בחדרה. בכל חדר ארון בגדים ותאים פתוחים לאחסון. לכל חדר יציאה למרספת שמש משותפת בה יוכלו לארח חברים 😊

במבואה לחדרי הבנות מוצנעת מכונת הכביסה, שעם 4 ילדים עובדת 24/7, המכונה מוסתרת מאחורי דלתות "אקורדיון" ולצידה מדפים לאחסון חומרי הניקוי והכביסה השונים. מעליה מקום לאחסון שלי הכביסה ויציאת ונטה לאיוורור. 

חדר הרחצה של הבנות תוכנן כך שיוכל להתבגר איתן שנים קדימה -  מצד אחד אריח בוגר פרחוני של חברת מוטינה, מצד שני קריצה עם המראה והרודה. המראה זזה על מסילה ובכך ניתן למקם אותה לפני החלון ולאפשר פתיחה שלו בעת הצורך. 

הבנים ישנים בחדר משותף עם מיטת קומותיים, ארון בגדים משותף ובו גם מקום לכל מבני הלגו המושקעים שהם בונים יחד.

במסוך לדר הבנים ישנו חדר אירוח נוסף ובו ספה נפתחת -  החדר הינו חדר טלויזיה בקומה העליונה וגם מאפשר לארח בני משפחה נוספים הבאים לביקור מולדת. החדר צמוד לחדר רחצה בעל כיור כפול שמשרת ביום יום את הבנים ובעת אירוח את האורחים.

 

הדבר המיוחד יותר בפרוייקט הינו התהליך שעברנו יחד

לאחר שעברתי את ה"אודישן" עם המתווך בעצם התחלנו לבנות תהליך עבודה משותף בשלט רחוק. עברנו ביחד על החלופות השונות לתכנון, ולאחר שמצאנו את החלופה הנבחרת הלכתי לבד לחנויות ומצאתי גמרים שתאמו את לוח ההשראה שבנינו יחד. חודשיים לפני תחילת הביצוע הלקוחה הגיעה לביקור של שבוע בארץ, ראינו בעין את כלל חומרי הגמרים כולל אלו שהתלבטנו לגביהם, סגרנו מול כל הספקים את הבחירות. היה לי חשוב את שאת החומרים שהיא תפגוש ביום יום היא תראה בעין ולא רק בתמונות לפני הבחירה הסופית, כנ"ל לגבי כסאות הבר, הספה, וכו' -  היה לי חשוב שהיא תשב על הכסא שהיא תשב עליו בארוחות שישי 😊 

לאחר מכן התחלנו בביצוע, מכיוון שהלקוחות לא גרים בארץ ואין להם אפשרות לפקח על הביצוע התווסף פה שירות של ניהול פרוייקט -  מעבר לביקור אחת לשבוע בשטח ושליחת תמונות מהשטח על התקדמות הפרוייקט כל התיאומים הקטנים והמציקים בד"כ הם מנת חלקו של הלקוח בעצם היו בטיפולי ובטיפול הקבלן הקבוע שעובד איתי על כלל פרוייקטי השיפוצים. 

הניהול כלל ברמה הפרקטית תיאום לו"ז ההתקנות וארגון בעלי המקצוע השונים כך שיבואו למדידות/הובלות והתקנות בסמיכות, אחד אחרי השני ויסיימו את העבודה בצורה מהודקת ומקצועית. 

לאחר שכלל הבית עמד מותקן ומסודר בעצם ניהול הפרוייקט ממש דרש לחשוב כמו לקוח שעובר עכשיו דירה – לתאם נקיון, אחריו הדברה, טיפול בגינה, רכישת מוצרי חשמל כמו מכונת כביסה+מייבש+טלויזיה+מכונת קפה וכו'..  מעם היותם משפחה עם 4 ילדים, שמגיעים אחרי מסע עמוס תלאות של נסיעה מהבית לשדה, עם 11 מזוודות, טיסה של 12 שעות מהחוף המזרחי עוד המתנה מתישה במעבר הגבולות לקבלת כל הטפסים הדרושים ממשרד הקליטה, החזון שלנו היה שיגיעו לבית מסודר ונקי שרק אפשר לגלגל את המזוודות לחדרים, ולנוח שניה על הספה. כדי לממש את החזון הזה וכמובן בתיאום מולם רכשנו כל מה שבית צריך כדי להרגיש ביתי – מצעים, מגבות, סבוניות, מזוזות, פמוטים ונרות שבת, צלחות, כוסות, סכום.. אפילו מילאנו את המזווה והמקרר שבאמת סוף המסע הזה לישראל יהיה עם סוף מתוק והרגשה של "בית".

לתמונות הבית לפני לחץ כאן.

BIN

שיפוץ בית פרטי מן היסוד // בנימינה

2023

 

בשלהי 2021 הטלפון מצלצל, מהצד השני מבטא אמריקאי מנומס 😊 הוא הציג את עצמו בתור המתווך של זוג אמריקאים שמתכנננים לעשות עליה עם 4 ילדיהם בקיץ 2023. 

לאחר שיחה קצרה בה שמעתי את מצב הנכס, הרצון שלהם לבצע הרחבה שמחוייבת בהיתר ושיפוץ מקיף תוך כ18 חודשים. למרות הרפורמה שהוחלה בשנים האחרונות הזמנים להוצאת היתר נותרו בעינם- מינימום של שנה, בנוסף לשיפוץ מקיף שבד"כ לוקח בין 10-14 חודשים הבנתי שהלו"ז לא מתכנס.

הסברתי לו שההתמחות שלי היא למקסם את המטרז' בנכסים- בין אם זו דירת 60 מ"ר בתל אביב או בית בן 180 מ"ר בפרברים. גרסתי כי האופציה הטובה ביותר עבורם היא לתכנן שיפוץ מקיף המתאים את הנכס הקיים, במסגרת השטח המותר בהיתר לצרכים שלהם וילדיהם.

לאחר שעברתי את האודישן 😊, התחלנו בתהליך בשלט רחוק. קבענו מדידה ושיחה לבניית הפרוגרמה -  הבנת הצרכים העמוקים שלהם וכיצד הבית יגדל איתם עם השנים. כמשפחה שבאה מבית רחב ידיים בקליבלנד, רצינו לשמור על כמות אחסון וחדרי רחצה התואמת את כמות הנפשות, בנוסף בשל העובדה שיש להם משפחה בארץ ובארה"ב והם שומרי שבת הבית היה חייב להתאים לאירוח לשבת  -  כלומר התכנות של פתיחת שולחן ארוך לארוחת שישי בנוחות בפרופורציות לחלל ולינה נוחה בשבת.

השינוי המהותי ביותר היה ההבנה שעל מנת לאפשר פינת אוכל הנפתחת חייבים לשנות את מהלך המדרגות, לאחר התייעצות עם קונסטרוקטור, ביצענו את החיזוקים ההכרחיים ויצאנו לדרך. במקום מדרגות בצורת "ח" המקטינות את שטח הרצפה האפקטיבי, תכננו במסגרות מדרגות ברזל בגוון ירוק מעושן שמתחתן אחסון רב לאירוח -  כל הסרוויסים, הכוסות, כלי ההגשה וארון אלכוהול מקיפים את פינת האוכל והופכים את האירוח לקל ונעים.

המטבח, בהיותו משרת משפחה בעלת 6 נפשות ביום יום וכשר היה בדיוק בגודל שצריך -  בעל כיור כפול, מדיח כפול, מקרר אינטגרלי רחב וגבוה מהרגיל, מזווה צמוד וחדר מזווה נוסף בכניסה מהחניה ובו מעבר למזווה מזון גם מעיין מבואת כניסה אחורית שבה מתארגנים ליציאה או בכניסה לבית- מורידים את הנעליים המלוכלכות, שמים את תיקי בית הספר המטריות וכו.

הגוון המעושן של המדרגות ממשיך איתנו לקיר ממנו נכנסים לחדר המאסטר. חדר השינה הראשי מכיל 4 ארונות קיר בעומקים משתנים וכך ישנו מספיק מקום לתליה, קיפול ואפילו אחסון של המזוודות בארון עמוק במיוחד. באותו ארון משולבת אחת משידות הצד של המיטה. ארון נוסף הינו דו כיווני מצד אחד ארון "רגיל" לתלייה ומצידו השני פינת איפור מאובזרת עם מראה, תאורה ותאים צידיים לכל האיפור, ואביזרי השיער.

המיטה צופה אל חלון רחב ידיים, החלון מוקף בארון נוסף שמצניע בתוכו חלק קיר מעוגל ומכיל ספסל ישיבה לצד החלון. 

חדר הרחצה של ההורים מפנק במיוחד, בעל כיור כפול ובעלי גווני טרוונטין בהיר ואדמה כהה. הקיר ובו החלונות חופה באריח בעל טקסטורה תלת מימדית.

ביציאה מחדר השינה ישנו ארון כניסה בדרך לש. האורחים -  השירותים נבחרו להיות דרמטיים במיוחד, בעלי רצפת פישבון שחורה, מעליה "סינר היקפי" עם אותם אריחים ומעליהם אריח דמוי טפט. הכיור מונח על אלמנט מסגרות מינימליסטי שתוכנן באופן פרטני תוך חשיבה על תליית המגבת וכו. 

לצד ש. האורחים ממוקם חדר האורחים/עבודה של בני הזוג -  יש בו מיטת מרפי שיורדת מארון הקיר, וספריית בירץ עמוסה בכל טוב - ספרות רפואית מקצועית לצד ספרי פילוסופיה יהודית. 

קומת כניסה 

קומה א׳

��BINYAMINA_HOUSE__2ND FLOOR PLAN_ BEFOR
��BINYAMINA_HOUSE__GROUND FLOOR PLAN_ BEFORE-1.jpg
��BINYAMINA_HOUSE__GROUND FLOOR PLAN_ AFTER-1.jpg
��BINYAMINA_HOUSE__2ND FLOOR PLAN_ AFTER-1.jpg

לפני

אחרי

BIN dining area
BIN dining area
BIN living room area
BIN living room area
IMG_0088.jpg
5000
BIN dining table
800
BIN dining table
900
980
BIN kitchen
BIN kitchen
BIN kitchen
400
BIN bedroom
BIN bedroom
101
BIN bathroom
1000
14
BIN bedroom
340
102
37
200
12
IMG_0624.jpg
BIN bedroom
BIN bedroom
BIN bedroom
IMG_0736.jpg
280
BIN shower room
390
BIN bathroom
36
IMG_0681.jpg
IMG_0766.jpg
20

קרדיטים:

​צלם: איתי בנית.
סטיילינג לצילומים: מאיה לבנת הרוש.

קבלן מבצע: סהר טוינה -  פאי פרוייקטים בע"מ.
מטבח: רגבה.
משטחי עבודה: פרביטל.

מסגרות: BUBU
נגרות אומן: פסקל רהיטי עץ בע"מ.
כלים סניטריים ואריחים: מודי / הכוח קרמיקה. MUTINA
פרקט: ויה ארקדיה.
דלתות: סטאטו/רב בריח.
תאורה: שקע ותקע.
אמנות: קרן אור בבית, מייקל אביב, היידי

ריהוט, טקסטיל ואקססוריז: פיק אפ, טולמנס דוט, פרט ליבינג, מילאנו בדינג, IDANA HOME, אדם רהיטים, ניחותא, פיסז
ריהוט חוץ: גרין ריהוט חוץ
גיטה הום, משתלת הכפר החדשה, צמר שטיחים, קרמיקה - לורי גולדשטיין, TEMA, נלי קרמיקה, בוטצ'רס, STUDIO REISH.
טפטים: אבי טפטים (פה נורמל).
צבעי קיר: טמבור.

bottom of page