top of page

בבלי אקספרס - חסכון במטבח

סדרת כתבות: איך חסכנו כ-10% מעלות השיפוץ בעזרת קניות אונליין?

מבט מהמטבח לחדר העבודה, ניתן לראות את הברז, הסבוניה וגופי התאורה "צילינדר". לינקים לרכישת המוצרים בסוף הכתבה. צילום: איתי בנית

מי שכבר ביקר בבלוג, הבין שבעלי ואני הצלחנו לחסוך עשרות אלפי שקלים ע"י מעט תעוזה ורכישת פריטים נבחרים בענק הקניות הסיני- "אלי אקספרס". הכל התחיל מחדר האמבטיה, בו פריטים שראינו בחנויות בסכומים גבוהים פי כמה וכמה ממה שתכננו להוציא ע"פ התקציב עמו הגענו לחנויות.

באותה תקופה היה חג סיני בשם "יום הרווק הסיני", בו ישנן הנחות מדהימות על פריטים רבים ומגוונים באתר וראינו שאנחנו מוצאים פריטים כמעט זהים לאלה שראינו בחנויות הכלים הסניטריים בכ-1/5 המחיר(!!!).

בהתחלה לא רציתי להמליץ לאנשים אחרים להיות נועזים כמונו, אבל לאחר ההתקנה ושימוש תדיר של למעלה מחצי שנה, אני יכולה לומר בפה מלא שעשינו החלטה מצויינת!


מבט אל המטבח - ניתן לראות את גופי התאורה, הברז והסבוניה. לינקים לרכישת המוצרים בסוף הכתבה. צילום: איתי בנית

למטבח קנינו את הברז המצויין שבתמונה, הברז כולל אלמנטים שמאוד מייקרים את הברזים בארץ- שליפה של השפופרת לניקוי קל יותר של הכיור ו-2 סוגי זרם. בנוסף קנינו סבוניה שמתחברת לשיש ומאפשרת משטח עבודה נקי ומסודר יותר.

כמו כן קנינו גופי תאורה שהשתלבו מצויין בתכנון- 2 זוגות ספוטים מעל אזורי העבודה (הכיור והגז) וגוף מאורך תלוי במרכז החלל.


אז איך וידאנו שאנחנו לא נופלים על פריטים באיכות נחותה?

לפני הרכישה עבור השיפוץ קניתי בעיקר פריטים קטנים וזולים (עד 10$) וכעת בבחירת פריטים יקרים יותר נאלצתי לפתח שיטה טובה יותר לוודא שאני מזמינה פריטים איכותיים. בדקתי שכל מוצר הוא בעל פידבק חיובי כמותית ואיכותית (עדיפות לכזה עם תמונה) והעדפתי כאלה עם הזמנות מישראל, מה שמוודא שאכן האביזרים תואמים את סוג הצנרת / מתח חשמלי וכו' הנפוץ בארץ.


גם את שיטת החיפוש עצמה שיכללתי - חיפשתי פריט מסויים (לדוגמא גוף תאורה תלוי למטבח), לעיתים לא מצאתי בדיוק את מה שרציתי, אך כאשר מצאתי משהו דומה נכנסתי לחנות שמכרה אותו וכך מצאתי דברים באותו הסגנון. לאט לאט נוצר לי מאגר מכובד של חנויות בעלות פריטים בקו העיצובי שאני מתחברת אליו.


הרבה שואלים אותי אם הזמנו *הכל* מאלי אקספרס, אז התשובה היא כמובן לא. 😊

הזמנו את הפריטים שהשתלם מבחינת עלות מול פריט דומה בארץ + המשלוח והמשקל. לדוגמא, את הכיור, השיש והמטבח עצמו הזמנו מספקים וחנויות שונות בארץ בשל גודל ומשקל הפריטים. את הברז, סבוניה שיוצאת מהשיש, גופי התאורה ואקססוריז שונים הזמנו מ"אלי אקספרס" בפערי מחיר מטורפים (לעיתים זול פי חמישה או שישה). את כל הפריטים אישרתי לפני ההתקנה מול הקבלן, החשמלאי והאינסטלטור שלי באופן פרטני על מנת לוודא שאין בהם בעייתיות.


טוב ועכשיו לתכלס- הפריטים שהזמנתי- לחצו על שם הפריט לקישור ישיר מהמוכר שהזמנתי ממנו:

1. ברז מטבח שחור מט.

2. סבוניה שיוצאת מהשיש בשחור מט.גופי תאורה "צילינדר" מגיעים בשחור/לבן

ואלה קצת דוגמאות מהאינסטגרם האישי שלי מהתקופה שהמטבח התחיל "להוציא מנות" :) ובמילותיה של מור סילבר... #בעל_שף_זה_הכי_כיףרוצים גם פתרונות יצירתיים לבעיות שעלו במהלך התכנון/שיפוץ?


709 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page