top of page
Render 1.jpg

בניית בית פרטי

קניתם מגרש (מזל טוב!) - מה עכשיו?

כשמדובר בפרויקטים של בניית בתים פרטיים המשלבים אדריכלות, העיקרון המרכזי שמנחה את הסטודיו הוא השילוב ההדוק והדיאלוג המעגלי בין אדריכלות ועיצוב פנים.

מעבר לפן הטכני של מיצוי ומקסום זכויות הבניה והפקת האישורים מול שלל הרשויות, כמובן שהמטרה הכי חשובה היא לייצר את הבית הנכון ביותר עבורכם. 

מבחינה אידיאולוגית וגם ברמה הפרקטית, יש יתרון משמעותי לכך שאדם אחד שקיבל הכשרה בשני התחומים מלווה את תכנון הבית מרמת המעטפת, דרך עיצוב חללי הפנים ועד הפרטים הקטנים כמו הידית של הדלת. באופן הזה, כבר מהרגע הראשון בתהליך תוכלו ליהנות מהסתכלות רב מימדית  על הבית ושלל מרכיביו - החלל הפנימי של הבית, החצר, הרצון בפתיחות לעומת פרטיות וכו'.

כך, לאט לאט נדייק את המעטפת והאדריכלות של הבית ועל הקשר בין החוץ לפנים.

לדוגמא:

מה רואים מפינת האוכל ← משפיע על מיקום האלמנטים במטבח מבחינה תפעולית (גודל משטחי העבודה והיחס ביניהם, מיקום כיור, כיריים ומקרר) ← משפיע על מיקומי החלונות במטבח וכן הלאה.

בבית פרטי, גדול ככל שיהיה, עדיין יש יתרון משמעותי בתכנון שממקסם את המטראז' הנתון לנו. את אותה ראייה וחשיבה תכנונית שאנחנו מיישמים בדירות תל אביביות קטנות אנחנו שואפים להביע גם בפרוייקטים גדולים יותר. היתרונות של הידוק מקומות האחסון, העמדה נכונה של החלל והפתחים במעטפת הבית, יצירת קשר מדוייק עבורכם בין החלל הציבורי (מטבח וסלון) לבין חדרי השינה והחללים היותר פרטיים- מועילים ומשחררים את התכנון בכל פרויקט.

Render 6.jpg

שלב 1 | בניית פרוגרמה ותכנון ראשוני 

בניית בית פרטי היא קצת כמו כרטיס כניסה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות (נשמע מגניב, אבל גם יכול מאוד מאוד לבלבל אותנו..).

 

על מגרש אחד יכולים להיבנות אינספור בתים פוטנציאליים. התפקיד של הסטודיו בתהליך הזה הוא להבין קודם כל מי אתם בתור משפחה/זוג, מה הצרכים הספציפיים שלכם, איך אתם מדמיינים את בית החלומות שלכם - ולהפוך את המבנה שנתכנן לכזה המותאם אישית למידות ולהרגלים שלכם. אני מאמינה שבית "נכון" ונוח הוא אינדיבידואלי לכל לקוח ויש לתכנן אותו כך שיתאים לדרך החיים שלכם, בעצם לייצר בית ש"עובד" עבורכם ולא אתם עבורו. 

אחרי שנכיר אתכם, את הצרכים והרצונות שלכם - נעבור לנתונים הטכניים. 

נבחן את זכויות הבניה, הצורה והמבנה הטופוגרפי של המגרש - אלה למעשה הנתונים שתוחמים מהבחינה שלנו את המסגרת בה עלינו לעבוד. לבסוף, נחבר בין השניים - בין החלומות שלכם לבין הנתונים בשטח - ונתכנן יחד באופן המקצועי, היעיל והמוקפד ביותר את הבית שאנחנו מדמיינים יחד למציאות, מבחינת הנראות, הדרישות והצרכים הפרקטיים שלכם. 

 

בפרויקט כזה של בנייה, חשוב מאוד לתכנן את הבית עבור טווח זמנים קרוב יחסית, אבל לא פחות משמעותי גם לחשוב על השנים הבאות, כך שהבית יהיה "גמיש" ויגדל אתכם כמשפחה. אני פה על מנת לעזור לכם לראות את השינויים הפוטנציאליים שיש לקחת בחשבון.

פגישת תיאום ציפיות וצרכים – אנחנו נפגשים כדי לחלום בגדול
זה הזמן שלכם לחשוב על כל מה שיגרום לכם להרגיש הכי בבית בעולם. נעמיק באורח החיים שלכם, מה אתם אוהבים לעשות ואיך אתם אוהבים לבלות, לעבוד ואפילו איך לנקות את הבית שלכם. נדבר על הדרישות והצרכים שלכם, ואני אתרגם אותם למציאות בשטח, כמו גם לתקציב של הפרויקט. 

הצגת תוכניות ובחינת החלופות
החלומות שלכם והידע המקצועי שלנו מתורגמים למספר תוכניות אדריכליות להעמדת הבית על המגרש בשלב הזה. תכנית העמדה הכוללת קשר בין חללי הבית השונים, קשר בין הבית לחוץ וכו'. מבין האלטרנטיבות שנציע לכם, נבחר יחד את התכנית המתאימה ביותר ואיתה נצא לדרך.

לאחר מציאת החלופה המתאימה לכם ביותר נעשה הקפאת מצב ונעבוד בשני מסלולים מקבילים:

  1. קידום התכנית האדריכלית במסלול הרישוי
    זה החלק הבירוקרטי שמתבצע מול העיריה והרשויות. במהלכו, הצוות שלי ואני נכין עבורכם את התוכניות ואת הנספחים הנדרשים על מנת לקדם את קבלת ההיתרים הנדרשים והעלייה לשטח באופן המהיר ביותר.

     

  2. פיתוח תכנית ההמשך לבית
    זה השלב שבו אנחנו לוקחים את התכנון הראשוני לשלב הבא. כלומר, נעבור על כל חללי הבית ונפרט מה הם כוללים, כיצד הם בנויים, ונתחיל בחירת חומרי הגמר אותם ניישם בבית. חומרי הגמר הינם החומרים שמייצרים את ה-LOOK & FEEL של הבית,  ואלה הם הקובעים את הטון והסגנון העיצובי (מה שנקרא בשפה פשוטה "חמים", "סקנדינבי", "מודרני", "כפרי" וכו').

שלב 1
שלב 2

שלב 2 | פיתוח תכנית עבודה מפורטות

ביצוע מצוין תלוי בתכנון מוקפד ומותאם לצרכים שלכם. בשונה משלב התכנון הראשוני, כאן התכניות נבנות ע"ג התכנית האדריכלית לפי שלבי העבודה -  בניה, הנחת תשתיות חשמל ואינסטלציה, בניית תכנית תאורה עשירה המאפשרת שימוש משתנה בחלל, תכנית נגרות, תכניות מיזוג אוויר, תכנית תקרה, תכניות מסגרות, תכנית פיתוח חוץ, פרישות חדרים רטובים וכו'. 

התכניות הנ"ל הינן בקנה מידה מפורט יותר, ופה נמצאת הירידה לפרטים שהופכת את הבית שלכם למיוחד ותפור אישית. עם הסט הזה, בצמוד לכתב כמויות, נלך לספקים השונים וכך נכמת את האלמנטים השונים שעלינו לרכוש מספקים ובעלי המקצוע השונים כמו חברת מטבחים, נגר, איש אלומיניום, קבלן מבצע וכו'. 

מה זה כתב כמויות?
אחד המסמכים החשובים שעובדים במקביל ובנוסף לתכניות והוא בעל חשיבות עליונה לפני תחילת הבנייה. כתב הכמויות הוא המסמך שמפרט לקבלנים את פעולות הבנייה, הסדר שלהן והכמויות הנדרשות של החומרים השונים. ככל שכתב הכמויות יהיה מפורט ומדויק יותר, כך הצעות המחיר וצפי ההוצאות שלנו יהיו מדויקים יותר ולא נצפה להפתעות בהמשך. בדרך כלל בשלב זה נעזרים בכמאי מקצועי שמפרט את כלל העבודות הדרושות, כולל עבודות פיתוח שטח, יציקת שלד וכמובן גמרים.

בחירות הגמרים
נצא יחד למספר ימי קניות מרוכזים בהם נבחר ונרכוש את כל מה שצריך לבית שלכם בהתאם לקונספט העיצובי שנגבש עבורכם ועבור הסגנון האהוב עליכם:

מרצפות/פרקטים, אריחים לחיפוי הקירות, כלים סניטריים, גופי תאורה התואמים את תכנית התאורה שבנינו יחד, מטבח, פרטי אלומיניום, דלתות ופרטי מסגרות כמו מעקות, גדרות, ספריות וכו'.

שלב 3

שלב 3 | ביצוע בשטח 

בשלב הביצוע והבנייה אנחנו נהיה בשטח לליווי ופיקוח על תהליך הבנייה בהתאם לתכניות העבודה המאושרות.

במקביל להתקדמות תהליך הבנייה.

 

הצוות שלי ואני נלווה אתכם עד להגעת כלל הציוד אליכם, בסיוע מול הספקים במידת הצורך,

ובמיקום המוצרים והעמדתם במיקום המדויק ביותר בחלל

עד שבאמת תרגישו בבית 🙂

Render 3.jpg
bottom of page